Життя щоденно ставить людину перед необхідністю вибору – прийняттям відповідальних рішень. І залежно від того, наскільки людина здатна пізнати світ і себе, свідомо визначити мету і підпорядкувати їй свою діяльність, залежить її життєвий шлях. А задумуватися над цим ми повинні якомога раніше.
26-27 квітня 2011 року працівниками Сумського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено інформаційно-профілактичну роботу з питання попередження негативних проявів у молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя, формування відповідальності за власні дії та вчинки. До роботи були залучені лікар-інфекціоніст та лікар-нарколог Сумської центральної районної лікарні, начальник Сумського районного управління юстиції, начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Сумського РВ УМВС.
Спеціалістами, при проведені бесід з учнівською молоддю, було зауважено, що людське життя і здоров’я – найбільші життєві цінності, вартість яких важко переоцінити. Відповідальне ставлення до їх збереження – найбільше, що людина може зробити для себе та оточуючих.
Лікар-нарколог наголосив на тому, що кожного року у світі у мільйонів людей виникають різні захворювання через паління, вживання алкоголю та наркотиків. Та незважаючи на це, в той же час інші мільйони людей на Землі починають палити, вживати алкоголь та наркотики. Молодь, особливо підлітки, не задумуються над тим, як підкоряються поганим шкідливим звичкам, і як ці звички впливають на стан їхнього здоров’я. Позбутися шкідливих звичок надзвичайно важко. Тоді й приходить думка, а чи варто було починати?
Лікар-інфекціоніст зауважила, що здорова людина – це така людина, яка життєрадісно та охоче виконує обов’язки, які покладає на неї життя та повністю реалізовує свої фізичні та розумові здібності. Спосіб життя – це той чинник, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Темпи поширення епідемії ВІЛ/СНІД, її невиліковність призвели до виходу хвороби за межі суто медичної проблеми. Наслідки епідемії сьогодні – це чисельні соціальні, морально-етичні питання, які постають перед суспільством.
Працівником кримінальної міліції та юристом було проведено індивідуальну роботу з дітьми групи ризику та їх батьками, а також з членами сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Проведення необхідних заходів стало одним із основних завдань суб’єктів соціальної роботи.
Бути дорослим, самостійним, цікавим – кому цього не хочеться! Але зрозуміло й інше: бути особистістю – це, перш за все, бути вільним, мати власну точку зору, бути незалежним від своїх звичок, а не підкорятися їм.
|