15.01.2015 Конотопським міським центром проведено спільну семінар-нараду з працівниками відділення кримінально-виконавчої інспекції, кримінальної міліції у справах дітей, служби у справах дітей з питань погодження основних напрямків роботи в поточному році.
Небажаним явищем нашого життя стала підліткова невихованість та безвідповідальність. Діти підліткового віку можуть без поважних причин не відвідувати навчальний заклад (бо їм не цікаво вчитись), вимагати від батьків кишенькові гроші на свої забаганки. Подібні речі стають для багатьох юнаків нормою життя. Як виховати підлітка і не «проґавити» його? Починати це потрібно із сім'ї. Модель поведінки дає дитині, все ж таки, родина, а мотивацію до дій, звичайно, середовище. Ніхто не може визначити наперед в яке саме оточення потрапить підліток, адже чим старші діти, тим їх важче контролювати в поведінці, поглядах на життя, особистих смаках та нахилах. Безкомпромісність у спілкуванні з ними теж не вихід, бо до кожної дитини – свій підхід. Тож виховувати їх ніколи не пізно і не зайве, особливо на власних прикладах чи конкретних діях.
Для батьків важливо завжди тримати, дане дитині слово, бо обман вчить дитину не вірити і вчиняти так само з іншими. Потрібно частіше говорити про щоденні справи, враження, проблеми, щоб сама дитина не була замкнутою, потаємною, відчуженою і не цуралась звернутись з наболілим. За такими розмовами можна відкрити цілий внутрішній світ підлітка і невимушено коригувати, підказувати та бути обізнаним про життя власної дитини.
Дітям не завжди вистачає уваги від дорослих, тому норми поведінки залишають бажати кращого. Деякі вчинки переростають у правопорушення, тому до процесу виховання залучаються соціальні служби. «Самооцінка. Усвідомлення себе у взаємодії з іншими», «Мотиви соціальної поведінки особистості», «Конфлікт і шляхи його подолання», – це далеко не повний перелік тем корекційно-розвиваючої програми, що проводиться фахівцями Конотопського міського центру СССДМ для таких дітей.
|