Термін «професійне вигорання» активно увійшов у наше життя. Сьогодні він використовується не лише у вузькому колі фахівців. Ця тема актуальна для кожного фахівця соціальної роботи, для кожного державного службовця, як працівника сфери «людина-людина», для працівника пенітенціарної системи, для кожного керівника, який турбується про кадровий потенціал своєї установи та стабільність її роботи.
19 квітня 2012 року у приміщенні Сумської районної державної адміністрації Сумським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано проведення навчально-практичного семінару «Професійне вигорання та його попередження» для працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і персоналу кримінально-виконавчої інспекції.
Специфіка роботи людей даних професій полягає у тому, що у них присутня велика кількість ситуацій з високою емоційною насиченістю і необхідністю міжособистісного спілкування. Це вимагає від фахівців значного внеску до встановлення довірливих відносин і уміння управляти емоційною напруженістю ділового спілкування.
На семінарі були присутні спеціалісти Сумського районного та Сумського міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівники 20 кримінально-виконавчих інспекцій Сумської області, представники управління Державної пенітенціарної служби України у Сумській області.
Навчально-практичне заняття з присутніми провела докторант кафедри психології національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Улунова Ганна Євгеніївна. Психолог зауважила, що повністю виключити з роботи спеціалістів даної сфери професійний стрес і професійне вигорання в сучасних умовах неможливо, але цілком можливо зменшити їх руйнівний вплив.
Кожен із учасників заняття, скориставшись експрес-методикою, продіагностував себе на наявність синдрому емоційного вигорання, ознайомився з основними симптомами і стадіями цього «захворювання» та дієвими методами профілактики професійного вигорання.
Знання, отримані під час семінару, допоможуть спеціалістам зробити рішучі кроки у напрямку попередження професійного вигорання у власному житті та в діяльності установ, у яких вони працюють.
|