Напередодні щорічної міжнародної акції «16 днів проти насильства», Конотопським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 20 жовтня по 6 листопада у політехнічному технікумі КІСумДУ, у ДПТНЗ «Конотопське ВПУ», в санаторній школі-інтернаті, у військкоматі, у міськрайонному центрі зайнятості, в центрі дитячо-юнацької творчості проведено інтерактивні заняття та години спілкування з використанням відео.
Особливим видом насильства є насильство в сім’ї, яке може поєднувати ознаки всіх видів насильства. Разом з тим воно є найбільш небезпечним, бо має довготривалий за часом характер, і тим, що дитина переживає насильство з боку того, хто мав би захищати, підтримувати, а не кривдити її. Це деформує особистість дитини та формує страх, образу та озлоблення до оточення.
Для студентської та учнівської молоді зустрічі проходили під назвою «Невидимі для серця рани», «Насильство – це слабкість!», «Причини, види та форми насилля», для батьківської аудиторії представлені презентації «Бережіть своїх дітей», «Все іде з сім’ї» та бесіди «Чи можна бити своїх дітей?».
Під час занять діти посперечалися чи є виправдання агресивній поведінці, в яких випадках вияв агресії буває природним і чим він відрізняється від впевненості у собі, самоствердження, самозахисту та грубої поведінки. З цього приводу думки розділились, але всі дійшли згоди, що сучасні ЗМІ, телепередачі, комп’ютерні ігри перевантажені ідеями боротьби, конкуренції та насильства. Жорстокість, злість, насилля – мають бути неприпустимими у відносинах. Чому доброту, любов, терпіння нині пускають під укіс. І навіть щодо дітей при цьому немає пощади.
Батькам в ході занять через змодельовані ситуації запропоновано уявити себе на місці дітей, на яких сваряться, принижують або конфліктують поряд. І кожен з учасників мав змогу зрозуміти «дитячі відчуття» (страх, безпорадність, образа та ін). Якщо дорослі б’ють дітей, цим виявляють своє безсилля, безпорадність, істеричність, про це говорилося в відеофільмі «Все залишає свій слід. Невидимі для серця рани».
В ході занять учні та студенти отримали листівки «Насильство ніколи невиправдане!», батьки отримали пам’ятки «Дитинство проти насильства» та буклети «Сім’я-простір без насильства».
|