Девіантна поведінка, що розуміється як порушення соціальних норм, набрала в останні роки масовий характер і поставила цю проблему в центр уваги соціологів, соціальних працівників, працівників правоохоронних органів.
14 квітня 2011 року у приміщенні Сумської райдержадміністрації було проведено навчально-практичний семінар «Конфліктологічні аспекти роботи з важковиховуваними підлітками та молоддю» для спеціалістів Сумського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інспекторів кримінально-виконавчої інспекції.
До роботи було залучено докторанта кафедри психології НПУ ім. М.П. Драгоманова кандидата психологічних наук, доцента Галину Євгеніївну Улунову.
На занятті розглядалися питання щодо психологічних особливостей осіб з негативними девіаціями, методи та принципи спілкування з девіантами, формули конфлікту.
Більшу увагу учасники семінару приділили роботі з особами підліткового віку, бо ж підлітковий вік – це час становлення характеру. Саме в цей період вплив середовища, найближчого оточення виявляється з величезною силою. У цей час позначаються внутрішні труднощі перехідного віку, невизначеність соціального стану підлітків, протиріччя, зумовлені перебудовою механізмів соціального контролю. Нерідко емоційний розвиток дітей буває порушеним, а їхня поведінка асоціальною.
Тому попередження й подолання труднощів у вихованні підлітків, залежить від правильності й повноти визначення факторів, що породжують і спричиняють девіації. Треба змалку дитині прививати, що вона особистість, суб'єкт життя, що здійснює свою власну життєдіяльність. Що людина не просто проживає своє життя, вона його створює, свідомо будує. Задача батьків, психологів та соціальних педагогів відкрити перед дитиною обрій активного життя, запобігти зосередженню на своїх проблемах, вивести на шляхи творчої активності.
|