Під такою назвою у вересні 2014 року у рамках спеціалізованого формування Служба соціальної підтримки сімей Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в приміщенні Тростянецького районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції був проведений психологічний тренінг з особами, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, за участю головного спеціаліста РЦ СССДМ Світлани Сизарєвої, практичного психолога «Клініки, дружньої до молоді» Тростянецької ЦРЛ Ольги Сторожевої та особового складу кримінально-виконавчої інспекції Федора Нестеренка, Каріни Саєнко та Світлани Бойко.
У Законі України про соціальні послуги та Кримінально-виконавчому Кодексі України законодавчо передбачено участь суб’єктів соціальної роботи в процесі виправлення і ресоціалізації засуджених.
В ході тренінгу засуджені ознайомились з поняттям «толерантність», з аспектами толерантності, прийняли участь в діагностичному опитуванні для складання групового портрету толерантної особистості. Також, з присутніми були проведені вправи «Психогеометричний тест», «Товариський суд» та ін.. Наприкінці тренінгу група проаналізувала виконану роботу.
Після проведення тренінгу інспектор Каріна Саєнко навела приклади позитивної ресоціалізації своїх підоблікових, які виправились і стали повноцінними громадянами суспільства.
В кінці зустрічі психолог «Клініки, дружньої до молоді» Тростянецької ЦРЛ Ольга Сторожева розповіла присутнім про необхідність ведення здорового способу життя, дотримання елементарних етичних та санітарних норм поведінки в приватному житті та соціумі.
Підвівши підсумок, можна сказати, що як і перша сторона (підоблікові), так і друга (суб’єкти соціальної роботи) зацікавлені у виправленні звільнених та в недопущенні рецидиву, і що результатом досягнення такої мети стане індивідуальна та систематична робота з особами, схильними до правопорушень.
|